Einstürzende Neubauten

akurnik.cz / Einstürzende Neubauten
29.08.2014 / Doporučujeme / Lukáš KrulaEinstürzende Neubauten (měli hovno pod autem) - německá industriální hudební skupina (něco jako Faust), která vznikla v roce 1980 v Berlíně a 15. listopadu 2014 si brnknou v klubu Retro Music Hall (diskotrisko) v Praze. Připomenou tím první světovou válku a zahrají novou kompozici Lament. Kdo by se kurva netěšil. Lupen bude za 1300,- Kč, ale možná to bude i k třetí světový a to už se vyplatí.

Hroutící se novostavby se dostaly do podvědomí v první polovině 80. let, kdy koncertovaly s Nickem Cavem. Základem kapely je Blixa Bargeld, Alexandr Hacke a N.U. Unruh. Debutovka Kollaps je v industriálním rocku považovaná za kult. Je to prostě německej industriál v celý svý opojný a nadlidsky ideální kráse (skoroblonďatýamodrovoký), kterej ti vytáhne vlka z kalhot. Jestli nemáš prachy nebo se ti nechce do Prahy, tak zkus aspoň (třeba v Brně nebo Meziříčku) odchytit formaci Tomáše Vtípila - Urband, která hraje skvělej cover písně Garden.

A ještě jedna přímá řeč, která nemá souvislost s tímhle článkem, ale je zrovna aktuální: "Насер си, Путине!"


Komentáře
SLEDUJTE NÁS

Alternativní kulturník akurnik.cz - hudba, filmy a literatura.
Kalendář akcí a koncertů, reportáže, doporučení, rozhovory.

Facebook akurnik.cz Twitter akurnik.cz Youtube akurnik.cz Google+ akurnik.cz RSS akurnik.cz
© 2014-2019 / Kód a design LukasKrula.cz
Veškerý obsah těchto webových stránek podléhá autorským právům a je tak chráněn v souladu se zákonem č. 121/2000 Sb., o právu autorském, v platném znění.