John Grant

akurnik.cz / John Grant
27.05.2014 / Doporučujeme / Lukáš KrulaDlouho jsem zvažoval, jestli mám sílu psát o Grantovi, ale vypadá to, že mám.  Byly totiž časy, kdy mi doma jeho písničky hrával klavír. Ty časy jsou pryč, ale John Grant zůstal. Někde uvnitř a hluboko. Tak ho teď tahám zpátky.

Jeho hudba je o snění. Od smutku po naději. Trocha folku, trocha elektra a softrocku, ale hlavně obrovská síla a emoce. Je v ní jeho pohnutej osud. Boj s chlastem, drogama a orientací. Studoval v Německu, kde propadl agorafobii. Vrátil se ke svojí umírající matce, položil se do depresí a deset let si stavěl hrady ze škopků a koksu. Založil kapelu The Czars, kterou následně opustil v roce 2004. Když to chtěl kompletně zabalit, zachránila ho zase muzika. Konkrétně Rymond, který mu dohodil kapelu Midlake. Vyjel na turné se skupinou Wilco a natočil neuvěřitelný album Queen Of Denmark, kariéra šla vzhůru. V roce 2012 dostal HIV. Odstěhoval se na Island, kde natočil album Pale Green Ghosts. Letos ho můžete vidět na Colours of Ostrava a mně už se teď svírá hrdlo a chodí mráz po zádech. Před pár lety mě takhle umlčel Rufus Wainwright a od Johna Granta čekám to stejný.Komentářevko

2014-09-29 20:05:04

Prvně jsem myslel, že je to Janek Ledecký, ale pak jsem si uvědomil, že to není on.


SLEDUJTE NÁS

Alternativní kulturník akurnik.cz - hudba, filmy a literatura.
Kalendář akcí a koncertů, reportáže, doporučení, rozhovory.

Facebook akurnik.cz Twitter akurnik.cz Youtube akurnik.cz Google+ akurnik.cz RSS akurnik.cz
© 2014-2019 / Kód a design LukasKrula.cz
Veškerý obsah těchto webových stránek podléhá autorským právům a je tak chráněn v souladu se zákonem č. 121/2000 Sb., o právu autorském, v platném znění.