Sypeme Zrní

akurnik.cz / Sypeme Zrní
11.02.2014 / Doporučujeme / Lukáš KrulaCo jinýho sypat na kurník než zrní. Třeba Zrní. Mi v uších. Česká alternativní folkrocková banda z Kladna. Jak si s nima začít. Nejspíš ze široka. Na Colours of Ostrava 2013 jsem to s nima měl těžký. Trochu jsem je bral moc vážně a jejich silnej projev, texty a atmosféra mi nedávali moc prostoru k nadechnutí. Ale zapíchlo to do mě antiupírskej dřevěnej kolík, kterej jsem si pár dní nosil v sérdci. A široké sérdce jest mé! Další koncert už byl intimnější. Víc jsem vnímal texty a Zrní jako celek. Divoce poskakující zpěvák. Plně ztotožněnej s tím, co zpívá. Proudící energie. Napoprvé zkrátka nepřinášeli moc naděje do života, ale najednou (neodvážím si tvrdit, že to byl moment, kdy jsem je doopravdy pochopil) začali naopak tu naději křísit.

„má to být, že zlí jsou / skály letí, skály jdou / všechno se vším, ze všech stran / musí to být, musí to být“ 

Rozhodnutí je na Vás. Kolík nebo natažená ruka. Já si je pak bral do uší, když jsem chodil běhat. Trochu Zrní jsem nasypal a utíkal. Tohle si prosím nepředstavujte. Není to pěknej pohled. Těch svejch 15 metrů odvážnýho sprintu (to je rychlost podobná sedmdesátiletý paní, která nese šestnáct tašek s nákupem a je náledí) jsem najednou vnímal trochu jinak. Něco, jako když jdete večer do hospody. Cíl – opít se a získat odvahu pro následující zbytečnej den, tejden, měsíc, rok. Vrátíte se do života za tři dny a najednou nechcete, aby další den byl bez naděje a smyslu. A už vůbec né zbytečnej. Taková sametová revoluce. Trochu se toho převratu bojíte, ale ty texty maj sílu a dodávaj tomu dokonalýmu vizuálu všechny potřebný ingredience.

„všem těm se brány otevřou / kdo vyhází chlív a krámy, co v něm jsou / a zpátky se vrátí / slunce a síla s ním / louže se vsáknou / zvíře ti dá svůj stín“

A kolík je v prdeli. Dámy a pánové. Já Vám o nich nebudu víc psát. Tyhle kluky si musíte rozebrat. Rozebrat každej sám. A nabízej toho hodně.

4.3. Praha - Lucerna Music Bar + Korben Dallas
6.3. Brno - Musilka + Korben DallasKomentářevko

2014-09-29 19:46:15

Zrní je dobrý a taky se mi líbilo v tečce páteční noci, najděte si to.


SLEDUJTE NÁS

Alternativní kulturník akurnik.cz - hudba, filmy a literatura.
Kalendář akcí a koncertů, reportáže, doporučení, rozhovory.

Facebook akurnik.cz Twitter akurnik.cz Youtube akurnik.cz Google+ akurnik.cz RSS akurnik.cz
© 2014-2019 / Kód a design LukasKrula.cz
Veškerý obsah těchto webových stránek podléhá autorským právům a je tak chráněn v souladu se zákonem č. 121/2000 Sb., o právu autorském, v platném znění.