Kurt Cobain: Montage of Heck

akurnik.cz / Kurt Cobain: Montage of Heck
30.06.2015 / Kinematografie / Lukáš KrulaKdo viděl hudební dokument - Pátrání po Sugar Manovi, ten ví, jak kulervoucí může takový dokument být. Od dokumentu Montage of Heck jsem nic moc neočekával, o to víc mi koule natrh. 

"Seznamte se s osudy Kurta Cobaina prostřednictvím prvního autorizovaného dokumentu, který se navíc řadí mezi ty nejobjevnější a nejdůvěrnější. Na Cenu Akademie® nominovaný tvůrce Brett Morgen zkušeně smíchal Cobainovy osobní hudební archivy, dosud neuvedené filmové záběry, animace a objevné rozhovory s rodinnými příslušníky a nejbližšími přáteli a vytvořil niterný a detailní filmový portrét, který zachycuje Kurta jako nonkonformního umělce a sleduje ho od počátků jeho hudební kariéry. Fanoušci a současníci Nirvany se o Cobainovi dozví informace, které dosud netušili, a ti, kteří Cobaina a jeho hudbu objevili nedávno, pochopí, proč se z něj stala nesmrtelná legenda."
Bontonfilm

Divák je během sledování velmi povedeně vtažen do děje. Pochopí, jak těžký pro "obyčejnýho" kluka může bejt stát se rockovou hvězdou. Vyzdvihl bych předevšim animace, z jejichž provedení jsem měl neoprávněné obavy - jsou totiž výborné. Domácí videa nám zase poodhalují smutněveselý život Kurta a Courtney Love. Z jednotlivých střípků Kurtova života se podařilo režisérovi Brettu Morgenovi poskládat celkový obraz života frontmana kapely Nirvana.

Obrovský smutek, bezmoc, genialita, láska - to vše tam najdete.Komentářevko

2015-07-01 05:17:34

Na stredni jsem nosil mikinu s Kurtem - byl to me buh. Trochu se toho bojim, ale uz to mam v pc a cekam.

Lukáš

2015-07-01 08:29:47

Já bych se toho nebál, jen si uvědomíš, že nebejt normální -je normální.

vko

2015-07-09 22:19:22

Občas se ptám, kým bych chtěl být a nenacházím odpovědi, co ale vím určitě, kým bych být nechtěl.


SLEDUJTE NÁS

Alternativní kulturník akurnik.cz - hudba, filmy a literatura.
Kalendář akcí a koncertů, reportáže, doporučení, rozhovory.

Facebook akurnik.cz Twitter akurnik.cz Youtube akurnik.cz Google+ akurnik.cz RSS akurnik.cz
© 2014-2019 / Kód a design LukasKrula.cz
Veškerý obsah těchto webových stránek podléhá autorským právům a je tak chráněn v souladu se zákonem č. 121/2000 Sb., o právu autorském, v platném znění.