Přestupní stanice

akurnik.cz / prestupni stanice
26.06.2015 / Kinematografie / Lukáš KrulaAkurnik tady rozhodně není od toho, aby řešil otázky migrace národů. Avšak počin švýcarského režiséra íránského původu Kaveha Bakhtiario, který se vydal do Řecka, jedné z hlavních přestupních stanic přistěhovalců, aby nám přiblížil jejich osudy, je natolik silný, že ho zde chceme a možná i musíme zveřejnit. Účelem není rozdmýchat oheň u obou skupin, které zastávají odlišný názor na tuto problematiku. Účelem je prohloubit znalost obou táborů a poskytnout cestu, jak lépe proniknout do hloubky věcí a utvořit si na celou situaci médii nepokřivený názor. 

Dokument je součástí festivalu Jeden svět, kde si jej můžete stáhnout.

“Do Athén právě dorazil z Íránu jeho bratranec Mohsen. Čeká zde spolu s dalšími migranty na vyřízení dokladů a shání kontakty na pašeráky, kteří by mu pomohli dostat se do západní Evropy. Režisér sleduje osud Mohsena a dalších utečenců s podobným příběhem, kteří žijí své životy v jakémsi vzduchoprázdnu. Čekání se zdá nekonečné... Snímek přináší intimní pohled do života migrantů, kteří jsou kvůli svým snům ochotni riskovat vše.”
zdroj: www.jedensvet.cz

Zkuste to a napište nám svůj názor (nebo podnět ke shlédnutí jiného dokumentu), děkujeme.Komentáře
SLEDUJTE NÁS

Alternativní kulturník akurnik.cz - hudba, filmy a literatura.
Kalendář akcí a koncertů, reportáže, doporučení, rozhovory.

Facebook akurnik.cz Twitter akurnik.cz Youtube akurnik.cz Google+ akurnik.cz RSS akurnik.cz
© 2014-2019 / Kód a design LukasKrula.cz
Veškerý obsah těchto webových stránek podléhá autorským právům a je tak chráněn v souladu se zákonem č. 121/2000 Sb., o právu autorském, v platném znění.