Vrah mezi námi (1931) - Fritz Lang

akurnik.cz / Vrah mezi námi (1931) - Fritz LangVenku je ponuré počasí, prší asi šest let v kuse, nikam se nejede, zůstáváme doma a bude klub. Filmový klub na Borku žije!!! V tomhle krásným počasí, který nám udělá atmosféru výrazně klubovou, takovou tklivě naturalistickou, kdy noha nohu mine v kalužině. 

Vrah mezi námi a dýňová polívka jako velkom drink výborná, není třeba dochucovat. Vždycky jsem si myslel, že film dělá muzika. Samozřejmě s menší nadsázkou, ale to u týhle kriminálky z roku 1931 neplatí. Vlastně je tam jedna melodie, ta se ti zapíše do paměti, odkud ji sakra znám? Pokud ji uslyšíš, nebude to nic hezkýho. 

Zatímco Otakar kvásek pěkně kyne a je zaděláno na filmoklubový chléb, zatímco do místnosti vchází ONA – němá… padouch M z města M svůj part kroutí dokonale. Detektivka na pomezí mluveného a němého filmu roztáčí svoje černobílá kola osudu. 

Policisté jsou bezradní, obyvatelé propadají depresím, ostatní gangsteři už toho mají dost. Může vrah soudit vraha? Kde je hranice mezi nemocí (bezmocí) a odpovědností za své činy? (NE) Máte rádi všelidové soudy, nechte se opít v režii Fritze Langa. 

Po cestě z klubu Vám může připadat, že slyšíte každý svůj krok, déšť Vám skrápí kapuci, určitě je někdo za Vámi…trochu jsem rád, že už nejsem malá holčička.Komentářevko

2014-09-29 20:26:24

To se mi libí, pochopitelně z příčin, které nemusím vyjasňovat. Vážně ten film stojí za kouknutí, je to dobrý jako ...jako ....domácí pesto z kopru. ( takhle dobrý to není, ale je to dobrý )


SLEDUJTE NÁS

Alternativní kulturník akurnik.cz - hudba, filmy a literatura.
Kalendář akcí a koncertů, reportáže, doporučení, rozhovory.

Facebook akurnik.cz Twitter akurnik.cz Youtube akurnik.cz Google+ akurnik.cz RSS akurnik.cz
© 2014-2019 / Kód a design LukasKrula.cz
Veškerý obsah těchto webových stránek podléhá autorským právům a je tak chráněn v souladu se zákonem č. 121/2000 Sb., o právu autorském, v platném znění.