Dan Vertígo - Šťastní a veselí

akurnik.cz / Dan Vertígo - Šťastní a veselíDan Vertígo je rocknroll-folkpunkový písničkář, který po předchozích zkušenostech s punkrockovými kapelami brázdí od roku 2012 kluby a hospody napříč celou republikou coby sólo muzikant se svojí one man show.

Na koncertech střídá akustickou kytaru a akordeon, jeho písně jsou převážně rychlé a veselé, občas zabrousí do pomalejších i rytmicky různorodějších motivů, využívá efektu překvapení a neváhá detabuizovat jakékoliv téma. Vyžívá se v improvizaci, hláškách často na pomezí vtipu, trapnosti a sebeironie a aktivně zapojuje do vystoupení svoje publikum.

V roce 2014 vydal debutové album „SPODAŽEBUDOU“ obsahující hity jako Řekni drogám NE, Morální kocovina nebo Párky song. V současné době coby pouliční umělec cestuje po Portugalsku a Švýcarsku, po návratu do čech plánuje sérii podzimních koncertů a na příští rok vydání druhého alba s novým materiálem, na kterém cestou pracuje.

Jako ukázku z připravovaného alba vypouští singl „Šťastní a veselí“ s klipem, který vznikl ve spolupráci s brněnským studiem Gonomon a tvůrci Janem Hubáčem a Petrem Kačírkem.

Co se v klipu odehrává? Šedivými uličkami velkého města proplouvá potulný písničkář na cestě od nikud nikam, nězúčastněně pozoruje všudypřítomný shon a tlačenice před obchodními centry; postupně potkává až podezřele povědomě vypadající muzikanty, na chvíli se stává jedním ze sedmi statečných a později zase stopuje silniční koráby bůhvíkam.

Dan sám o klipu říká: „fráze Chlapům rostou kozy a ženskejm zase kníry i píseň samotná jsou takovou reflexí současné společnosti, kdy je nám s přibývajícím věkem čím dál víc věcí jedno. Lenivíme a měníme svoje sny za pohodlí gauče s přísunem instantní zábavy z televize a internetu. Písničkou tepu do naší apatie a otupělosti, včetně té mojí. Nebuďme šťastní a veselí!“
Komentáře
SLEDUJTE NÁS

Alternativní kulturník akurnik.cz - hudba, filmy a literatura.
Kalendář akcí a koncertů, reportáže, doporučení, rozhovory.

Facebook akurnik.cz Twitter akurnik.cz Youtube akurnik.cz Google+ akurnik.cz RSS akurnik.cz
© 2014-2019 / Kód a design LukasKrula.cz
Veškerý obsah těchto webových stránek podléhá autorským právům a je tak chráněn v souladu se zákonem č. 121/2000 Sb., o právu autorském, v platném znění.