Eurotrialog Mikulov 2015

akurnik.cz / Eurotrialog Mikulov 2015
01.09.2015 / Odehrálo se / Lukáš KrulaMikulov je hezký město. Když to spojíš s festivalem nepopulární hudby, je to hezký dvakrát. Spojili jsme si to už loni – o tom můžeš číst tady. A letos navíc vyšlo počasí, amfiteátr byl od loňska kompletně zrekonstruován a nechyběla ani stage  ve vedlejším stanu + chill-out stan Už jsme doma a doprovodný koncerty v Dietrichsteinské hrobce a synagoze. 

Eurotrialog 2015 byl věnován oslavě 30 let nepopulární kapely Už jsme doma. Takže pátek byl ve znamení přátel UJD. Zahrála Dunajská vlna (vzkříšení legendární Dunaje), intimní a křehký Kuzmich Orchestra,  Tornado Lue a Tvrdý/Havelka s projektem U nás v garáži. Stan rozparádil Petr Váša se svým fyzickým básnictvím, byl výbornej i v odrovnávacím vedru, který nastolilo krutá pravidla pro účinkující ve vedlejší stagi. Vystoupení Kabaretu dr. Caligariho (anonymní seskupení příznivců alternativní hudby) bylo jedním z vrcholů večera, kdo si libuje v The Residents, musel tohle mysteriózní vystoupení sledovat s otevřenou hubou. 

Sobotní dopoledne si většina návštěvníků festivalu užívala na místním koupališti. Ti odvážnější se vydali na Svatý kopeček a řádně přitom propotili spoďáry. Hudební sobotu načal skvělej Rhys Braddock. Kieslowski se sympaticky prohráli vedrem a předvedli vysoký standard, na který jsme u nich zvyklí. Republic of Two s Jiřím Burianem trochu, přiznejme si, nudili. Jediným „vzrušujícím“ momentem jejich koncertu, který zvedl diváky z laviček amfiteátru, bylo pozvání nejlepšího tanečníka festivalu Vlasty na pódium. Koonda Holaa alias Jameel Abdul Kebab vystoupil s bizardním uskupením The Squidling Brothers. Meče a předměty do krku. Ohně z krku. Vložte kočku, Metronome Blues a hlavně legendární DG307 dokonali parádní sobotní večer v Mikulově. Na závěr zahráli i třebíčtí Fru Fru a Mucha. 

Takovýhle zakončení léta - to si může každej fanoušek nepopulární hudby jenom přát, díky!

FotogalerieKomentáře
SLEDUJTE NÁS

Alternativní kulturník akurnik.cz - hudba, filmy a literatura.
Kalendář akcí a koncertů, reportáže, doporučení, rozhovory.

Facebook akurnik.cz Twitter akurnik.cz Youtube akurnik.cz Google+ akurnik.cz RSS akurnik.cz
© 2014-2019 / Kód a design LukasKrula.cz
Veškerý obsah těchto webových stránek podléhá autorským právům a je tak chráněn v souladu se zákonem č. 121/2000 Sb., o právu autorském, v platném znění.