Jello Biafra and the Guantanamo School of Medicine

akurnik.cz / Jello Biafra and the Guantanamo School of Medicine
07.09.2015 / Odehrálo se / Jiří Novotný„Zdar Peťáku, vole. Hele, Biafra v Brně, na Flédě, co ty na to?“ Kroutí hubou, uvažuje. Je mi jasný, co se děje, tak musím zakročit. „Hele, pičo, do práce budeš chodit furt, ale Biafra je tady teď, vole.“ „A kdy?“, otráveně. „Teď nevím přesně, asi za měsíc, ale chtělo by to lístky, ať jsme v pohodě. Jo a taky nemám teď prachy, musíš mi to zalepit, chápeš, pak ti to dám.“ „Běž do prdele, vole.“ „Ty běž do prdele, vole, Biafra, chápeš, ne?“ 

Ok, squadra hc azura se sešla Pod Skálou a hurá hej punks, jedem.

Brno - první hospoda, první staří přátelé, parádní nálada, jdem dál, kurva. Uvízl, hej bratře, objetí, lehké dojetí. Byl to nějakej čas, ale co tady a teď, srát na všechno, bude smršť. Takže spousta krásných potkání a pozitiv vystřelující atmosféry.

Hanba s mentorem street age scény Banánem v čele. Popravdě jsem naslouchal zřídka, ale ostrý rify a naléhavý texty mě příjemně startovaly do dalšího dění.

„Čao, seš to ty, Jirko?“ „Punkie? Co?!“ „Zdar, ty vole, Amrite.“ Nádhera, pokec. „Kde je Kačer?“ A jízda nabírala na obrátkách. „Hej, vo co jde? Neznám Telefon.“ „Nekecej, to musíš dát“, říká Amrit. Tak jo, Telefon je fakt super, nad věcí, údernej a ve zhušťující se atmosféře jak ryba ve vodě. Což já taky. Ale i pod podiem to začíná parádně bublat. 

Mrd a je to tady. Mistr sám na scéně, vidím ho, slyším ho. Tvářím se asi jak blb s rohlíkem od ucha k uchu, což rychle zahazuji a pěkně se nechávám vtahovat do víru totálního old school poga. Guantanamo School of Medicine řádí a Biafra kromě jasného, jak z desky čistého, zpěvu nám předkládá pohled na svět a situace v něm s automatickou mimikou. Je to prostě mistr, probíhá mi hlavou mezi nervními protest songy, pogem, skoky z podia a chlastem, kterej se nedal ani vnímat. Proč taky? Mistr se s tím nepáral a všeobecně jsme si to užívali. Šup, chytačka, Biafra, téměř šedesátník ,letí s mikrofonem mezi nás. Kurva, to je mazec vole! Neustále zpívá a chlapík na podiu čeká, kdy tygra vrátíme na scénu. Tygr byl na scéně neustále a všude ho bylo plno. Punkovej ráj gradoval, punková sauna šamansky účinkovala v divokých rifech Guantanamo, samozřejmě proložená pár hypnotickými kusy LEGENDÁRNÍCH Dead Kennedys.

Prostě Biafra nepotřebuje nic oprašovat, jeho současná tvorba má očividně co říct. A že by bylo co oprašovat - Lard, D.O.A., No Means No, Ministry atd. atd. Mluvené slovo nevyjímaje. Dva tři přídavky, v tom nadšení to ani nevnímám. Loučíme se s pocitem, jak zjišťuji i z reakcí přátel, čisté punkové radosti z toho, čeho jsme mohli být svědky. A z nás, co jsme se mohli potkat a užít si to vrchovatě, protože nám to pan Biafra vrchovatě naložil.

Punkáči serou na klimatizace a fronty, punkáči jsou neřízený střely, který si to prostě uměj užít! 

Z punkový sprchy pod podiem
PunkieKomentářevko

2015-09-07 17:55:42

Krasa

huba

2015-09-12 23:15:17

bezva panki, dikis!


SLEDUJTE NÁS

Alternativní kulturník akurnik.cz - hudba, filmy a literatura.
Kalendář akcí a koncertů, reportáže, doporučení, rozhovory.

Facebook akurnik.cz Twitter akurnik.cz Youtube akurnik.cz Google+ akurnik.cz RSS akurnik.cz
© 2014-2019 / Kód a design LukasKrula.cz
Veškerý obsah těchto webových stránek podléhá autorským právům a je tak chráněn v souladu se zákonem č. 121/2000 Sb., o právu autorském, v platném znění.