Rozhovor s Petrem Markem z kapely MIDI LIDI

akurnik.cz / Rozhovor s Petrem Markem z kapely MIDI LIDI
30.05.2017 / Rozhovory / Martin DvořákTento rozhovor vzniknul 26. května 2017 při příležitosti koncertu skupiny Midi Lidi na Budějovickém Majálesu v Českých Budějovicích. Rozhovor se točil převážně kolem dvou velkých témat, samotné kapely Midi Lidi a pak také filmové tvorby Petra Marka. Částečně do rozhovoru zasahuje Ondřej Selner, redaktor časopisu Rock and Pop, kterého jsem si na pomoc povolal jako fotografa, dále se také v nahrávce mihne neteř dávné dětské lásky Petra Marka, jehož jsem od setkání s touto láskou naším rozhovorem zdržoval.

Omluvte prosím určité nedostatky, které nahrávka má, na některých místech je basový ráz hudby v pozadí natolik silný, že může místy způsobit lehké drnčení reproduktorů či sluchátek. Naprosto výjimečně za tyto nedostatky nemůžeme my, rozhovor probíhal v backstagi Budějovického Majálesu a hudba z aktuální produkce byla natolik silná, že i zpětně se zvuková vlna příliš naléhavě drala do citlivého diktafonu. Nicméně na druhou stranu je tak nahrávka rozhovoru ještě o poznání autentičtější, a autenticita je to, o co nám jde v našich audiorozhovorech především.

Obrovský dík patří Petru Markovi za poskytnutí rozhovoru a za jeho čas. Na úvodní poznámku, že bych si interview představoval dvacetiminutové, se netvářil zcela radostně, výsledná délka 36 minut pak svědčí o jeho dobrotě a snad i o tom, že si rozhovor užil (pochopitelně svědčí i o mé neodbytnosti). Dík patří i Prokopu Holoubkovi, s nímž jsem rozhovor telefonicky domlouval. Na tomto místě je vhodné, abych se mu ještě jednou omluvil za to, že jsem ho kvůli tomu otravoval na dovolené.

Foto: Ondřej Selner

FotogalerieKomentářevko

2017-05-31 16:06:17

Stejnak je to čurák


SLEDUJTE NÁS

Alternativní kulturník akurnik.cz - hudba, filmy a literatura.
Kalendář akcí a koncertů, reportáže, doporučení, rozhovory.

Facebook akurnik.cz Twitter akurnik.cz Youtube akurnik.cz Google+ akurnik.cz RSS akurnik.cz
© 2014-2019 / Kód a design LukasKrula.cz
Veškerý obsah těchto webových stránek podléhá autorským právům a je tak chráněn v souladu se zákonem č. 121/2000 Sb., o právu autorském, v platném znění.