Riskování na motorce


V dnešní době jsou populární motocykly. Já si myslím, že lidé, kteří mají motocykl, tak si myslí, že můžou dělat téměř cokoliv, tedy alespoň takhle ty nebezpečné kousky. Protože znám dva pány, kteří opravdu hodně milují motorky a kdybyste viděli a nebo věděli, co oni všechno na motorkách dělají, tak byste byli úplně v šoku. Oni tam normálně skáčou třeba přes kameny a nebo třeba přes potok a vemte si, že ten potok je třeba široký dva metry. A oni přes to normálně skáčí motorkou. Možná by to nebylo ani tak moc zajímavé a tak moc zvláštní, ale vemte si, že oni třeba vůbec nemají helmu.

Na motorce jezděte opatrně.

Pánům je pětadvacet a šestadvacet. A říkám vám, že oni tak moc riskují, že tohle ani vždycky kolikrát nemohu vidět, jenomže já zrovna chodím tamtudy venčit psa, takže to vidím a něco mě láká, abych se na to dívala. Kolikrát mi stojí také vlasy hrůzou. Už jsem asi pětkrát říkala, jestli si nechtějí vzít alespoň helmu a nebo některé chrániče, protože tohle, že skáčí přes takhle veliký otok a nebo co to je? Rybník? Tak vždycky mám úplně strach, že se jim něco stane.

I ženy jezdí často na motorce.

Oni vždycky mávnou rukou a řeknou, že jsem moc starostlivá a že se mám starat sama o sebe. Samozřejmě, že se starám sama o sebe. Ale ono to tak vypadá strašně divně a pak bych měla výčitky svědomí. Kdybych třeba neupozornila někoho, aby si vzal helmu a nebo aby se chovali více zodpovědně. Aby dělal něco, co mu neublíží a nebo v čem se cítí lépe. Zkoušela jsem to také říct jejich přítelkyním. Jejich přítelkyně se také smějí. Nevím, co je na tom pravdy, ale prý dokonce i ony jezdí na motorce, aniž by měly helmu nebo nějaké chrániče. Prý si vezmou jenom některou moderněji kšiltovku. Kšiltovkou provléknout přes vlasy a je to. To já na motorce nejezdím, jezdím jenom na kole, ale i na kolo si beru helmu někdy i takové speciální rukavice. Myslím si, že tohle by měl udělat každý, že na motorku si vezme helmu.