Bydlíte na trvalé adrese?


Každý občan České republiky má svá práva a povinnosti vůči státu. Svá práva, to hodně lidí využívá jen v podobě sociálních dávek, ale je to také školství zadarmo, lékařská péče a mnoho dalšího. O povinnostech vůči státu se moc nemluví, ale mezi ty zásadní můžeme jistě zařadit povinnost mít trvalé bydliště nahlášené na příslušné matrice a odvádění daní.

Nejen soukromá osoba, ale i každá firma musí mít své tzv. trvalé bydliště, neboli sídlo firmy. Tímto je zaručeno, že veškerá komunikace mezi státními úřady může být adresátovi doručena a nikdo se nemůže vymlouvat, že mu např. obsílka k soudu nedošla. Tady je totiž ten největší zádrhel, co si někteří mylně myslí, pokud máte svou trvalou adresu a pošta je vám tam doručovaná, je vaší povinností si ji přebírat a od momentu kdy dostanete do schránky dopis, počítá se to, jako datum doručení.

trvalé bydliště

V současné době převzaly částečně funkci klasických stránek datové schránky. Tady je situace ještě jasnější, doručení do datové schránky je datum převzetí a běží vám doba, pro vaši reakci. Může to být velice důležitý datum, pokud se bude jednat o soudní zásilku nebo i lhůtu pro doplacení nějakých finančních závazků. Chcete založit firmu a hledáte pro ni oficiální sídlo, protože nechcete mít shodné vaše trvalé bydliště Praha a sídlo firmy? Ale to není žádný problém. Nikde není řečeno, že to musí být shodné adresy a tak můžete využít služeb třeba společnosti Profisídla, která vám poskytne adresu i mnohé služby, které vám mohou ve vašem podnikání ulehčit práci.

trvalé bydliště

Sídlo firmy, to není fiktivní adresa ani žádný podvod, jen je to adresa, kde se fyzicky vaše firma nebude vyskytovat, ale budou vám tam doručované poštovní zásilky a vy si je budete vyzvedávat ze své poštovní schránky, která bude v budově na vaše jméno nebo jméno firmy. Vyzvedávání už bude čistě vaše povinnost vůči státu.