Na kdy naplánovat ideální stěhování


Kdo si může zvolit termín stěhování, je v obrovské výhodě, protože tímto krokem lze významně ovlivnit jeho průběh a také hladinu stresových hormonů v krevním oběhu. Připomínáme, že stěhování bývá jednou z nejvíce stresujících událostí v životě, a že bychom se na to měli také řádně zaměřit.

kartonová krabice

Roční období – některé stěhovací firmy uvádí, že v zimě je množství zájemců o stěhování nejnižší. Není divu, protože se situace mnohdy komplikuje námrazou a sněhovou vrstvou na silnicích a navíc je velmi brzy tma, což zbytečně komplikuje stěhovací proces. Opačným extrémem je ale i léto, kdy zas přílišné horko přináší značnou únavu a někdy i kolaps organismu. Ideální je naopak jaro a podzim, protože není ani vedro, ani zima, délka slunečního svitu je dostačující a za slunečného počasí, hlavně v květnu, je stěhování mnohdy i zábavné a probíhá bez stresu a depresí.

přepravka na stěhování

Dny v týdnu – můžete-li si vybrat den v týdnu, pak volte středu nebo čtvrtek s tím, že máte od pátku do neděle volno. Nejhorší na stres je totiž až období těsně po nastěhování, nikoli před stěhováním nebo v jeho průběhu, kdy má pod palcem stěhování v Praze stěhovací firma. Proto je výhodné využít tří až čtyř volných dní k zabydlení a vyřízení všech potřebných administrativních záležitostí.

Hodiny v průběhu dne – a konečně zajímavé je i členění dle hodin z hlediska výhodnosti stěhovacího procesu. Jestliže totiž začnete se stěhováním o všední den kolem deváté hodiny ranní, bude ve městě silný automobilový provoz, a to ke stresu přispěje výraznou měrou. Mnohem lepší je stěhování buď velmi brzy zrána, například již kolem čtvrté hodiny ranní, anebo pozdě večer a v noci, kdy už provoz utichá. Pokud budou k tomuto kroku svolní stěhováci, může být vaše stěhování natolik pohodové, že jej možná v takovéto variantě doporučíte vašim kamarádům.