Že se vestavěné skříně nejčastěji ocitají v ložnicích nebo v předsíních, je známo již dlouho. Lidé obvykle počítají s tím, že si skříň umístí tam, kde se oblékají, aby to neměli k oděvům daleko, anebo ji mají v předsíni, když si chtějí v ložnici uvolnit místo. Skříně se ale hodí i jinam.

Skříně pod schodištěm – pod některými typy schodišť vzniká hluchý prostor, zcela nevyužitelný, a právě tam se skříň s posuvnými dveřmi skvěle hodí. Bude to dobře vypadat a bude to zároveň velmi praktické, pokud tu chcete skladovat například úklidové prostředky, krmiva pro zvířata, stavební materiál, náhradní díly na jízdní kola, sportovní potřeby a další předměty, které by jinde zabíraly moc místa.

vestavěná skříň

Garáž – velmi podobná koncepce se nabízí v garáži, tam totiž bývá mnoho volného prostoru, kde lze se skříní počítat, například v průčelí naproti vratům, anebo na boční stěně, pokud je garáž dostatečně široká. Do skříně v garáži se vměstnají pneumatiky na přezutí, některé vhodné náhradní díly, autokosmetika, stojany na jízdní kola, dětské autosedačky, autopotahy, nářadí atd.

interiér domu

Dětský pokoj – chcete-li vašim dětem nabídnout v jejich pokoji patřičný komfort, darujte jim vestavěnou skříň na míru, která poslouží jako komplexní a hlavně přehledné úložiště věcí. Skříň v dětském pokoji může být i se zrcadlem a posuvné dveře mohou sloužit i pro nalepování papírových štítků s poznámkami a pro různé samolepky a plakáty.

Skříň jako překvapení – skříně na míru se mohou stát vhodným námětem pro překvapení zbytku rodiny. Stačí se dohodnout se specializovanou firmu na termínu montáže skříní, a to v den, kdy budou ostatní například na dovolené na horách. Vy se vymluvíte na pracovní povinnosti nebo zdravotní důvody a mezitím se za jejich zády bude sestavovat jedno z největších rodinných překvapení. Dejte si ovšem záležet na výběru dekoru posuvných dveří, aby to překvapení bylo příjemné a všem se líbilo.