Manipulační technika

Ve výrobních firmách tvoří dost práce přesun zboží a materiálu, protože se musí přemisťovat mezi skladem a potřebnou částí firmy. Nosit vše po jednom kusu v rukou by se nikomu nechtělo, a hlavně by to nebylo vůbec ekonomické, protože zaměstnance by to stálo tolik času, který lze využít k něčemu jinému. Proto je dobré pro logistiku vymýšlet různé zlepšováky a investice, aby se její čas zkrátil na minimum. V dnešní době je možností spousta, takže je dobré mít přehled a hledat pro svou firmu nejlepší řešení.

vysokozdvižný vozík

Většinou se neobejde bez základní manipulační techniky, kam patří například vysokozdvižné vozíky, protože ty dokáží https://zpravy.aktualne.cz/regiony/praha/prazsti-policiste-maji-novou-zbran-na-kapsare-kradez-dokazi/r~d3955838db5a11e78d510cc47ab5f122/ přemisťovat plně naložené palety třeba rovnou na návěs kamionu. Samozřejmě i uvnitř firmy se můžou používat menší vozíky. Pro těžší náklad se rozhodně hodí, aby měli například elektrický pohon, který nebude vnitřní prostory nijak znečišťovat. Naopak na ven se může hodin výkonný diesel, kde nebude třeba řešit dobíjení.

Palety

Ty jsou pro manipulaci naprostým základem, protože se dá na ně nakládat spousta zboží a následně se naberou právě vysokozdvižným vozíkem a tohle všechno se najednou odveze na potřebné místo. Palet existuje mnoho druhů, přičemž kromě těch dřevěných nalezneme v nabídce také například plastové.

dřevěné palety

Ty se dají velmi dobře umývat, takže se dají využívat i v prostorech, kde je zapotřebí dodržovat vysokou čistotu. Co se týče těch dřevěných, tak zde se často volí Euro palety, protože ty dodržují jisté normy, dají se nakládat ze všech čtyř stran a mají zaručenou vysokou nosnost. Můžeme se na ni spolehnout v jakékoliv situaci, protože pevnost je skutečně slušná a při rovnoměrném rozložení ji můžeme zatížit až dvěma tunami. Společnost však nabízí i celou řadu dalších provedení, takže si můžete vybrat. Někomu se hodí třeba jenom polovina běžné palety, protože na pracovišti zabírá o dost méně místa.