Po vzniku e-shopů se přepravuje obrovské množství balíků, jejichž množství je extrémní především před státními svátky a hlavně před Vánoci, kdy lidé nakupují vánoční dárky online. Je to pohodlnější, nemusí se tlačit nikde v obchodech a hledat dlouho parkovací místo, a navíc často ušetří, protože produkty na e-shopech bývají levnější než v kamenných prodejnách, a navíc vám přivezou balíček až domů. A právě proto si i drobnější podnikatelé zřizují e-shopy, kde mohou nabízet svoje výrobky. Dostanou se tak k daleko většímu počtu lidí, než kdyby je prodávali jen někde na trzích.

papírová krabice

Protože obchody balí obrovské množství balíčků, potřebují hodně obalových materiálů. Vhledem k tomu, v jakém stavu je naše životní prostředí, se mnoho obchodů rozhodlo jít ekologickou cestou, a recyklují obaly. Pokud jde jen o přepravu zboží, postačí mít zásilku zabalenou klidně i v několikrát použité krabici či kusu kartonu, a dárkové nebo hezčí balení je lepší nabízet za příplatek. Omezí se tak plýtvání obaly a ušetří se spousta peněz i materiálu.

balení balíčku

Mnoho obalů je vyrobeno z plastu, které se mnoho zemí na celém světě snaží eliminovat. Největší problém je u jednorázových plastů, kam spadá i bublinková folie nebo lepící páska. I ta už má svou náhradou, kterou je ekologická lepící páska vyrobená z papíru a ekologického lepidla. A lepí stejně dobře jako ta plastová, na kterou jste zvyklí.

Každý obalový materiál je možné nahradit něčím ekologickým. Dnes už se dají sehnat i ekologické plasty, které jsou vyrobené z recyklátu a nebo které je možné používat opakovaně, protože jsou pevnější. K balení zásilek můžete používat i ekologické výplně, které lze kompostovat či rozmočit. Záleží vám na budoucnosti našeho životního prostředí? Používejte ekologické balící materiály, každý kousek ušetřeného plastu se počítá.