Děti a technika


Technika je u někoho jako magnet, protože někteří lidé mají techniku z toho důvodu, že je to baví a že je to zajímá. Jsou lidé, kteří se technikou baví anebo doma také stále něco vyrábí. Já mám malého syna, kterému je devět let a řeknu vám, že je můj syn stále rád něco vyrábí anebo také něco rozbíjí. Pokaždé, když vím, že je ticho a vůbec nevolá žádné mami, mami, tak vím, že si našel někde nějakou věc, se kterou si vyhraje. Kolikrát mu také stačí ke hraní nějaká stará hračka, která už je na vyhození, a tak on si to vezme, rozebere ji a potom je rád, že si to může poskládat zpátky dohromady.

Syn má od šestých narozenin mobilní telefon.

Myslím si, že tohle je lepší zábava pro devítileté dítě, než aby seděl na počítači anebo stále jenom u mobilního telefonu. Všichni víme, že obrazovky dětským očím škodí a nejenom dětským očím, ale také dospělým lidem. Proto je nejlepší, když děti anebo i dospělý člověk si najde takovou zábavu, která je úplně jiná než jenom sedět u obrazovky. Samozřejmě, že má rád také takovou techniku, jako je počítač a mobilní telefon nebo tablet. Syn má všechno doma. Syn má svůj mobilní telefon už od svých šestých narozenin. A mně to vůbec nevadí. Já nepatřím k těm lidem, kteří jim říkají, že dítě by nemělo mít nikdy mobilní telefon a že by ho mělo dostat až ke svým osmnáctým narozeninám.

Syn si rád hraje také s technikou.

Podle mého názoru tohle je úplná blbost. Proč by dítě nemohlo mít třeba v devíti nebo v deseti letech mobilní telefon nebo tablet či notebook? Vždyť je to technika, technika budoucnosti! Tak proč by tohle dítě nemohlo mít? Já si myslím, že rodiče tohle nechtějí, jenom aby si dokázali, že jednoznačně oni vyhrají a že svým dětem žádnou techniku nepořídí. Tohle mě by moc mrzelo. Navíc se také divné, když třeba půlka třídy anebo i více dětí mají mobilní telefon a třeba jediné dítě anebo málo dětí, by mobilní telefon nemělo. Podle mého názoru by to bylo takové opravdu smutné.